399080-2020 - ResultatSverige-Malmö: Utbildningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anbudsinbjudan avseende kompetensutveckling (kurser mm) inom Rikt odlingslandskap 2020-2021
Referensnummer: 604-12386-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen Skåne inbjuder intresserade att lämna anbud på kompetensutveckling inom Rikt odlingslandskap 2020-2021 i Skåne.
Upphandlingen omfattar kompetensutveckling (kursverksamhet m.m.).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79632000 Utbildning av personal, 80510000 Specialutbildning, 80540000 Miljöutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen