2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsult KMA i Umeå hamn
Beskrivning: Umeå hamn upphandlar en konsult KMA för Umeå hamn i enlighet med upphandlingsdokumenten. Upphandlingen administreras av Umeå kommun. Observera att sista dag för frågor är måndag 29 juni sedan stängs funktionen under semesterperioden fram till sista anbudsdag. Läs därför igenom underlaget och ställ frågor i god tid.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129218:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster