See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av ekonomi- och lönesystem
Beskrivning: Upphandling och ekonomi- och lönesystem
Intern identifierare: FOI-2025-485
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48442000 Programvara för finansiella system, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48812000 Ekonomiska informationssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72212450 Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Upphandling och ekonomi- och lönesystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav på varan/tjänsten
Beskrivning: Ekonomi- och lönesystem
Intern identifierare: 1617477
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Kvalificering
Beskrivning: Ekonomi-och lönesystem
Intern identifierare: 1617478