Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkartjänster VVS
Referensnummer: 19/15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar entreprenader för service- och hantverkstjänster inom kategorin VVS-arbeten. Upphandlingens uppskattade värde per år är cirka 1 000 000SEK.
Arbetsuppgifter som kommer att avropas gäller VVS-arbeten för service, reparationer, anpassningar, mindre byggarbeten, ombyggnader och renovering. Arbeten gäller system för vatten, avlopp och värme för byggnader.
Sista anbudsdag
Anbudet ska vara köparen tillhanda senast:
25.11.2019 23:59
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen