399095-2020 - ResultatSverige-Vårgårda: Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkartjänster byggservice
Referensnummer: 19/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar entreprenader för service- och hantverkstjänster inom kategorin byggservice. Upphandlingens uppskattade värde per år är cirka 2 000 000 SEK. Observera att angiven summa är uppskattad och inte någon garanti.
Arbetsuppgifter som kommer att avropas gäller byggarbeten för service, reparationer, anpassningar, mindre byggarbeten, ombyggnader och renovering. Arbeten gäller invändigt och utvändigt på byggnader.
Sista anbudsdag
Anbudet ska vara köparen tillhanda senast:
25.11.2019 23:59
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen