399127-2020 - ResultatSverige-Överkalix: Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samhällsbetalda persontransporter i Piteå kommun, Norrbotten
Referensnummer: 27:2020:059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Samhällsbetalda persontransporter i Piteå kommun, Norrbottens län som avropas och administreras av Länstrafiken i Norrbotten AB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen