Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultstöd kostnad per brukare
Referensnummer: KSN-2018-2241
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72221000 Konsulttjänster för företagsanalys
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala kommun har behov av göra en genomlysning med hjälp av Kostnad per brukare (KPB) som är en metod för kostnadsberäkning av olika insatser inom primärt för förvaltningar inom hälsa, vård, välfärd och omsorg.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72221000 Konsulttjänster för företagsanalys, 72227000 Konsulttjänster för dataanalys, 79311000 Undersökningar, 79311200 Genomförande av undersökningar, 79412000 Finansiella konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen