See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elrullstolar med manuell styrning Scootrar 2024
Beskrivning: Härmed ges Affärsavdelningen i uppdrag att genomföra upphandling avseende Elrullstolar med manuell styrning. Upphandlingen görs i samverkan med Region Halland och Region Skåne. Region Blekinge administrerar upphandlingen Nytt avtal behöver var klart senast 2025-06-01
Intern identifierare: RB2024-0494
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33193121 Motordrivna rullstolar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Elrullstolar med manuell styrning Scootrar 2024