Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Storköksservice samt inköp av storköksutrustning
Referensnummer: 7636
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39221180 Köksredskap
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar beställarnas löpande behov av reparationer av storköksutrustning. Uppdraget omfattar vidare levereras av storköksutrustning till kök inom beställarens fastighetsbestånd
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39221180 Köksredskap, 39314000 Utrustning för industrikök, 42959000 Diskmaskiner för storkök
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen