399255-2020 - ÄndringSverige-Stockholm: Programmering av mjukvara samt rådgivning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtalsupphandling - konsulttjänster inom Infrastruktur
Referensnummer: Af-2020/0015 3908
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innebär leverans av konsultstöd där Arbetsförmedlingen avser att teckna ett (1) ramavtal för åtta (8) st. kompetensområden för att säkra Arbetsförmedlingens framtida behov av en flexibel och kostnadseffektiv försörjning av IT-konsulttjänster, med kort framförhållning till Enheten IT Infrastruktur. Tjänsterna ska kunna avropas i form av resurstjänst, leveransteam och konsultstödsinsatser.