399322-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Post- och telekommunikationstjänster – Contentbyrå
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelContentbyrå
BeskrivningUpphandlingen omfattar contenttjänster för bland annat. Försvarsmaktens personaltidning Försvarets forum, innehåll för förnyelse av Försvarsmaktens externa webbplats, för digitala kanaler, årsredovisningar, miljörapporter samt övriga printprodukter (Tjänsten). Försvarsmakten har för avsikt att teckna ramavtal med en leverantör.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 64000000 Post- och telekommunikationstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107085:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79811000 Digitaltryckning, 92224000 Digital-tv, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72400000 Internettjänster
Optioner
Beskrivning av alternativenförlängningsoption om 1+1 år