39939-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Personbilar – Bilpoolen Linköpings kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBilpoolen Linköpings kommun
BeskrivningUpphandlingen avser ett helhetskoncept med en öppen bilpool med sikte på fossilfritt bränsle till Linköpings kommun, det vill säga tillgång till bilar, bokningssystem, administration, service, drift samt underhåll av bilpool. Med öppen bilpool menas att bilarna ska vara tillgängliga för allmänheten och externa företag. Upphandlingen omfattas även av optioner om hel- och halvsluten bilpool.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34110000 Personbilar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelBilpool Linköpings kommun v2
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92766:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34144900 Elfordon