399409-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Förläggning sjökabel Ulvön och Trysunda
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelFörläggning sjökabel Ulvön och Trysunda
BeskrivningObjektet avser sjökabelförläggning inom projekt Bredband 2020 för ortsammanbindande nät till Ulvön och Trysunda, Örnsköldsviks kommun.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101691:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45240000 Anläggningsarbete för vattenprojekt