399423-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggmaterialrelaterade produkter – Byggmaterial
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggmaterial
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal för byggmaterial för deltagande parters behov under en 4-årig ramavtalsperiod.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44140000 Byggmaterialrelaterade produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelByggmaterial utom fönster, dörrar och golvmaterial
BeskrivningOmrådet avser byggmateril såsom exempelvis virke, isolering, betong, skivmaterial och visst tillbehör såsm spik och skruv.
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101171:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44191000 Diverse byggmaterial av trä, 44192000 Diverse annat byggmaterial, 44221000 Fönster, dörrar och liknande föremål
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelFönster och dörrar
BeskrivningOmrådet avser Ytter-, inner- och specialdörrar samt fönster och förnsterdörrar.
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101171:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelGolvmaterial
BeskrivningOmrådet avser främst parkett-, plast-, trä- och laminatgolv samt tillbehör som golvlister och andra produkter relaterade till golvområdet.
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101171:Lot:3