39946-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsinstallationsarbeten – El-arbeten 2025-2026 / Larm och passersystem inkl. material
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelEl-arbeten 2025-2026 / Larm och passersystem inkl. material
BeskrivningAvser de upphandlande myndigheternas samlade behov av el-arbeten / Larm och Passersystem inkl. material. Avropsberättigade: Trollhättans Stad Trollhättan Energi AB Trollhättan Energi Elnät AB Kraftstaden Fastigheter AB Propellern Fastighetsförvaltning Trollhättan AB AB Eidar Trollhättans Bostadsbolag Vänersborg Kommun Kunskapsförbundet Väst
Intern identifierare2024/1350
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 31625000 Inbrotts- och brandlarm, 31625200 Brandlarmssystem, 31625300 Inbrottslarmssystem, 35121700 Larmsystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45315100 Eltekniska installationer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerella krav
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelGenerella krav (1)
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelObligatoriska krav
BeskrivningÖvergripande frågor-ska besvaras av anbudsgivaren
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelIndustrielektriker, Automationsingenjör