39947-2017 - ResultatSverige-Arvidsjaur: Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kopiatorer, skrivare och tjänster.
Referensnummer: UH-2016-87
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Arvidsjaurs kommun ämnar upphandla hyresavtal på nya kopiatorer med 48 månaders löptid samt serviceavtal enligt förfrågningsunderlag. Upphandlingen avser resultera i avtal med en leverantör för löpande avrop av vårt behov av kopiatorer.
Kommunen avser upphandla 3 olika modeller (se kravspecifikation) för både administration och skola.
Avtalet beräknas börja gälla 1.9.2017.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen