2. Förfarande
Förfarande
Titel: Idrottsutrusting, simutrustning och badkläder
Beskrivning: Upphadnlingsdokument
Intern identifierare: IKS2026/41
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 37000000 Musikinstrument, sportartiklar, spel, leksaker, hantverk, konsthantverksmateriel och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 37400000 Sportartiklar och -utrustning, 37410000 Utrustning till utomhusidrott, 37411000 Vintersportutrustning, 37412000 Vattensportsutrustning, 37412200 Dyk- och snorkelutrustning, 37412300 Surf- och simutrustning och tillbehör, 37415000 Friidrottsutrustning, 37420000 Gymnastikutrustning, 37430000 Boxningsutrustning, 37440000 Träningsutrustning, 37450000 Utrustning för sporter på plan eller bana, 37460000 Utrustning för prickskytte/prickkastning och bordsspel, 37470000 Golf- och bowlingutrustning, 92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Idrottsutrustning
Beskrivning: Anbudsområde 1 avser idrottsutrustning för skolor och idrottsanläggningar. Sortimentet ska omfatta utrustning för undervisning, träning och fysisk aktivitet, anpassad för regelbunden användning i skolverksamhet
Intern identifierare: Idrottsutrustning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Simutrustning och badkläder
Beskrivning: Anbudsområde 2 avser simutrustning och badkläder för badhus och simhallar. Sortimentet ska omfatta utrustning och simkläder för simundervisning, träning och badverksamhet samt vara anpassat för frekvent användning i offentlig badanläggning
Intern identifierare: Simutrustning och badkläder