See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Manuella rullstolar - länsgemensam
Beskrivning: Upphandling av manuella rullstolar till KHS (Kommunal hjälpmedelssamverkan i Kalmar län) som ska täcka samtliga 12 kommuner i Kalmar läns behov av manuella rullstolar.
Intern identifierare: U-112-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Transportrullstol
Beskrivning: Kalmar läns 12 kommuners behov av transportrullstol.
Intern identifierare: 1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandling av Kalmar läns 12 kommuners behov av manuella rullstolar.
Intern identifierare: 2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Allroundrullstol
Beskrivning: Kalmar läns 12 kommuners behov av allroundrullstolar.
Intern identifierare: 4
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Allroundrullstol XL
Beskrivning: Kalmar läns 12 kommuners behov av allroundrullstolar XL.
Intern identifierare: 6
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Komfortrullstol
Beskrivning: Kalmar läns 12 kommuners behov av komfortrullstol.
Intern identifierare: 8
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Höftbälte med 2-punktsfäste standard
Beskrivning: Kalmar läns 12 kommuners behov av höftbälte.
Intern identifierare: 9
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Höftbälte med 2-punktsfäste, övriga
Intern identifierare: 10
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Höftbälte med 4-punktsfäste, standard
Intern identifierare: 11
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Höftbälte med 4-punktsfäste, övriga
Intern identifierare: 13