399571-2019 - ResultatSverige-Hässleholm: Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av hållplatser och stationer
Referensnummer: 390/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser drift och underhåll av hållplatser i Skåne. Uppdraget omfattas bland annat av städning, vissa reparationer, tillsyn och underhåll. Pågatågstationerna kommer INTE att ingå i uppdraget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50220000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för järnvägar och annan utrustning, 79993100 Tjänster för drift av anläggning, 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen