399580-2026 - Resultat
Sverige – Byggnadsanläggning – BUSSDEPÅ MALMÖ STURKÖGATAN
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelBUSSDEPÅ MALMÖ STURKÖGATAN
BeskrivningSkånetrafiken som är en del av Region Skåne, har beslutat att bygga bussdepåer i Malmö. Denna upphandling avser bussdepån som är belägen på Sturkögatan. Projektet består av huvudbyggnad med kontor, personalytor, verkstad och tvättanläggning samt där till hörande uppställningsytor, övrig anläggning och mottagningsstation. Byggnader omfattar ca 3500 BTA och fastigheten som helhet omfattar 27 000 m2 mark.
Intern identifierare80720100-403868-50004
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000