2. Förfarande
Förfarande
Titel: Snöröjning och halkbekämpning 2024
Beskrivning: Snöröjningstjänster inom bestämda områden i Vänersborgs kommun. Snöröjning/halkbekämpning ska påbörjas enligt överenskommelse med arbetsledare i Vänersborgs kommun. Inställelsetiden för att påbörja arbetet sker med kort varsel.
Intern identifierare: KSINK 2024/18
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 90630000 Isröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Snöröjning, vinterväghållning och halkbekämpnings.