399707-2016 - ResultatSverige-Kinna: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Bygg.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Projektering och utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kinna.
Nuts-kod SE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen gäller ramavtal avseende byggarbeten under 2017-2018 med möjlighet till 2-års förlängning. Fastighetsbeståndet omfattar lägenheter, äldreboende, specialboende och lokaler belägna inom Marks kommun.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45000000 Anläggningsarbete
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.