Officiellt namn: Marks Bostadsaktiebolag Postadress: Box 124 Ort: Kinna Postnummer: SE-511 21 Land: Sverige Att: Ann-Charlotte Lundin E-post:ann-charlotte.lundin@mark.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Ramavtal El.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Byggentreprenader
Projektering och utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kinna.
Nuts-kodSE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen gäller ramavtal avseende el-arbeten under 2017-2018 med möjlighet till 2-års förlängning. Fastighetsbeståndet omfattar lägenheter, äldreboende, specialboende och lokaler belägna inom Marks kommun.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45000000 Anläggningsarbete
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.