399730-2023 - ResultatSverige-Jönköping: Eldistributions- och reglerutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
El, opto och gatljus material
Referensnummer: 22/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31200000 Eldistributions- och reglerutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköping Energi och Jönköping Energi Nät Nät har för sin verksamhet behov av att teckna ramavtal med leverantörer av El näts material, Opto material och material för gatljus.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31518600 Strålkastare, 34928500 Gatubelysning, 44320000 Kabel och tillhörande produkter, 44322300 Kabelrör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen