2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stambyte Backlura
Beskrivning: Stambyte i flerbostadshus på Backluravägen i Nynäshamn. Området består av 12 byggnader med totalt 336 lägenheter. Entreprenaden kommer att delas in i ett antal huvuddelar där beställaren har möjlighet att avbeställa kvarvarande huvuvddelar.
Intern identifierare: 24/128
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000