2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fällnings- och flockningskemikalier till vatten- och avloppsreningsverk
Beskrivning: Upphandlingen avser kemikalier till dricksvatten- och avloppsvattenreningsverken för rening av dricksvatten och avloppsvatten i Luleå kommun. Välkommen att lämna anbud enligt anvisningarna i upphandlingsdokumentet.
Intern identifierare: KLF 2024/564
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24962000 Vattenreningskemikalier
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen avser kemikalier till dricksvatten- och avloppsvattenreningsverken för rening av dricksvatten och avloppsvatten i Luleå kommun.
Intern identifierare: Fällnings- och flockningskemikalier till vatten- och avloppsreningsverk