Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hörseltekniska hjälpmedel (Sydöstra - J)
Referensnummer: RJL 2020/603
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Olika typer av hörseltekniska hjälpmedel för Sydöstra sjukvårdsregionen såsom portabel slinga, olika typer av halsslingor, kommunikationsförtärkare, varseblivning och kommunikationssitationer för mindre samtalsgrupp, större mötesgrupp och undervisning/klassrumsmiljö.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32342400 Ljudanordningar, 32342410 Ljudutrustning, 32500000 Telekommunikationsmateriel, 32552160 Telefoner för hörselskadade, 33180000 Funktionellt stöd, 33185000 Hörapparater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen