Upphandlingen omfattar tjänster för Ljus- och AV samt utställningsspecifik IT till Stiftelsen Nordiska museets utställningsverksamhet. Leverantören ska vid behov ta helhetsansvar och samordna all utställningsteknik i våra utställningsproduktioner. Nordiska museet kan även komma att avropa enstaka tjänster som till exempel endast inköp eller programmering.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar tjänster för Ljus- och AV samt utställningsspecifik IT till Stiftelsen Nordiska museets (härefter Museet) utställningsverksamhet. Vi söker en Anbudsgivare som vid behov kan ta helhetsansvar och samordna all utställningsteknik i våra utställningsproduktioner. Nordiska museet kan även komma att avropa enstaka tjänster som till exempel endast inköp eller programmering.