400266-2017 - ResultatSverige-Helsingborg: Nätverkskort
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nätverksutrustning med tillhörande tjänster.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30237135 Nätverkskort
II.1.4.
Kort beskrivning
IT-driftenheten och Inköpsenheten vid Helsingborgs stad upphandlar nätverksutrustning samt tjänster kopplade till driften och utbyggnaden av stadens IT-infrastruktur.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30237135 Nätverkskort, 32400000 Nät, 32412110 Internetnätverk, 32412120 Intranetnätverk, 48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät, 48214000 Programvara för nätverksoperativsystem, 48219000 Diverse programvara för nätverk, 48219500 Programvara för växel eller router
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen