400267-2019 - ResultatSverige-HALMSTAD: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lab, glas och plast
Referensnummer: DNRGS180290
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Halland upphandlar sitt behov av laboratoriematerial för användning på regionens laboratorier.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38437000 Pipetter för laboratorier och tillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen