400278-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Programvara för redovisning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avstämningsverktyg, öppna poster
Referensnummer: 005305-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48443000 Programvara för redovisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ett rättssäkert och robust användarvänligt systemstöd för hantering av stora volymer av transaktioner.
Omfattning
Upphandlingen omfattar ett avstämningsverktyg som installerad mjukvara.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata delar är att Försäkringskassan ser kontraktsföremålet som ett strategiskt anbudsområde som behöver hållas ihop.
Försäkringskassan avser att teckna avtal med en (1) leverantör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen