40031-2018 - ResultatSverige-Göteborg: Juridiska tjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av juristtjänster
Referensnummer: 17/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79100000 Juridiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Juristtjänster som komplement till Andra AP-fondens egna juristavdelning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av juristtjänster till Andra AP-fonden som komplement till fondens interna juristavdelning.