400336-2016 - ResultatSverige-Västerås: Reparation och underhåll av hissar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Hisservice.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Västerås.
Nuts-kodSE125 Västmanlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Avtal gällande underhåll och service av hissar och portanläggningar inom Bostads AB Mimers fastighetsbestånd.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
50740000 Reparation och underhåll av hissar, 50750000 Underhåll av hissar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.