400339-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Järfälla: Anläggningsarbeten för broar
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Veddestabron – Del 3 - 6, överbyggnad brodel 1 - 5
Referensnummer: Kst 2018/657
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45221100 Anläggningsarbeten för broar
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar projektering och byggnation av bro över Bällstaån och byggande av trafikplats, samt överbyggnad längs hela Veddestabron.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45221110 Byggnation av bro, 45221111 Byggnation av vägbro, 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar, 45233120 Vägbygge, 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233280 Uppförande av vägräcken, 45316110 Installation av vägbelysning, 45341000 Montering av räcken
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen