Officiellt namn: SRV återvinning AB Postadress: Box 1173 Ort: Huddinge Postnummer: SE-141 24 Land: Sverige Kontaktperson: Inköp och upphandling, Ekonomiavdelningen E-post:upphandling@srvatervinning.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Snöröjning.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 16: Avlopps- och renhållningstjänster, sanering och liknande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Huddinge.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen SRV återvinning AB har beslutat att upphandla ramavtal omfattande snöröjning vid återvinningsanläggningarna Sofielund, reningsverk samt Farligt Avfall vid Gladö industriområde i Huddinge.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.