400373-2020 - ResultatSverige-Halmstad: Basiska oorganiska och organiska kemikalier
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förbrukningsmaterial Patologi
Referensnummer: DNRGS200020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24300000 Basiska oorganiska och organiska kemikalier
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Hallands samlade behov av kemikalier, lösningsmedel och diverse förbrukningsmaterial för kliniskt patologiskt laboratorium.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24312220 Natriumhypoklorit, 24322220 Etanol, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 44832000 Lösningsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen