400405-2021 - ResultatSverige-Kristianstad: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anestesi och intensivvård förbrukningsmaterial del 2
Referensnummer: 2020-O001908
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Förbrukningsartiklar inom anestesi och intensivvård, så som narkosmasker, endotrakealtuber, bitblock, filter, narkosset, CPAP och narkosblåsor osv.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen