See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Minigrossist
Beskrivning: Forshaga, Grums, Hammarö och Kils kommun inbjuder Er att lämna anbud i upphandlingen av minigrossist. Avropande enheter är omsorg, skola och förskola i upphandlande kommuner. Upphandlande kommun har som politiskt mål att främja närproducerad och säsongsodlad mat. Den här upphandlingen syftar till att främja mindre leverantörer som kan leverera i små eller större volymer.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94351:Lot:1