400442-2023 - ResultatSverige-Norrköping: Programvara för särskild industri
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förarstöd till Sjöfartsverkets fartyg
Referensnummer: 22-01390
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48100000 Programvara för särskild industri
II.1.4.
Kort beskrivning
Förarstödssystem till Sjöfartsverkets fartyg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 63726000 Diverse stödtjänster vid sjötransport, 63726600 Tjänster för fartygsdrift, 72260000 Programrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen