400477-2019 - ResultatSverige-Norrtälje: Soptunnor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Latrinkärl samt övriga källsorteringsbehållare
Referensnummer: KLMN 19-293
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39224340 Soptunnor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Latrinkärl samt övriga källsorteringsbehållare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudsområde 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39224340 Soptunnor, 44616200 Avfallstunnor, 39221220 Kärl
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudsområde 2
Del nr: 2