2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lymfmarkörer och detektor 2025
Beskrivning: Upphandlingen omfattar inköp av en detektor med tillhörande ramavtal på kompatibla lymfmarkörer till Kirurgkliniken vid Blekingesjukhuset i Karlskrona, inklusive installation, dokumentation och utbildning av användare. Upphandlingen innefattar även optioner om köp av reservgivare, funktion för Sentinel Node samt service- och underhållsavtal avseende det offererade systemet, som beskrivet i upphandlingsdokumentationen.
Intern identifierare: RB2023-0345
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen omfattar inköp av en detektor med tillhörande ramavtal på kompatibla lymfmarkörer till Kirurgkliniken vid Blekingesjukhuset i Karlskrona, inklusive installation, dokumentation och utbildning av användare. Upphandlingen innefattar även optioner om köp av reservprob samt service- och underhållsavtal avseende den offererade utrustningen.
Intern identifierare: Lymfmarkörer och detektor 2025