400513-2019 - ÄndringSverige-Norrköping: Flytvästar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Räddningsvästar och Flytplagg
Referensnummer: 18-00066
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39525300 Flytvästar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende ramavtal av; inköp och service av uppblåsbara räddningsvästar samt inköp av flytvästar med fast flytmaterial, hybridflytvästar, flytjackor och flytoveraller.