400534-2023 - PlaneringSverige-Eskilstuna: Programvaruutvecklingstjänster för kassasystem
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss/RFI Betalterminaler, kassasystem och kortinlösen
Referensnummer: RFI UE 23.106
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212110 Programvaruutvecklingstjänster för kassasystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Extern remiss/RFI - Betalterminaler, kassasystem och kortinlösen
Eskilstuna kommun har publicerat preliminär upphandlingsdokumentation för extern remiss. Annonsen innefattar också RFI - Request for information, begäran om information, svar på ett antal frågeställningar.
Detta är endast en extern remiss av upphandlingsunderlaget samt en RFI och inte en upphandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30142000 Räknemaskiner och kassaapparater, 48110000 Programvara för kassasystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen