400557-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för järnvägar och annan utrustning – Serviceavtal för signalsäkerhetsanläggningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelServiceavtal för signalsäkerhetsanläggningar
BeskrivningUpphandlingen syftar till att teckna avtal om servicetjänster för system för styrning och övervakning av signalsäkerhetsanläggningar inom spårvägsanläggningen i Göteborg och Mölndal. Servicetjänsterna omfattar både förebyggande och felavhjälpande underhåll, samt i begränsad omfattning också modifiering och tillägg av funktionalitet.
Intern identifierareSMF-2025-00686
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50220000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för järnvägar och annan utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 34942000 Signalutrustning, 45316200 Installation av signalutrustning, 63711100 Tågövervakning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000