400593-2025 - Resultat
Sverige – Transformatorer – Transformatorer Falu Östra och Hosjö
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transformatorer Falu Östra och Hosjö
Beskrivning: Upphandlingen avser leverans av två (2) stycken krafttransformatorer som ska levereras fritt på fundament i driftfärdigt skick. Leveransen omfattar: Tillverkning, leverans och montering av en (1) 25 MVA-transformator till transformatorstation Falu Östra.Tillverkning, leverans och montering en (1) 16 MVA-transformator till transformatorstation Hosjö.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31170000 Transformatorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110568:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31174000 Kraftförsörjningstransformatorer