400620-2020 - ÄndringSverige-Kalmar: Mejeriprodukter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mejeriprodukter
Referensnummer: 2020-15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15500000 Mejeriprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställarens behov av mejeriprodukter enligt sortimentsspecifikationen för enheter inom skolverksamhet, servicehus, centralkök, förskolor med flera för successivt uttag under avtalsperioden.