Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning/halkbekämpning i Orsa 2017/68.
Referensnummer: 2017/68
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Snöröjning och halkbekämpning i Orsa kommun inkl. Orsabostäder, Orsalokaler.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Snöröjning och halkbekämpning för Orsa kommun, Orsabostäder samt Orsalokaler.