Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Slamsugning och stamspolning, dnr 222-1052/17.
Referensnummer: 17/136
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för entreprenörer inom kategori slamsugning och avloppsspolning i Beställarens fastighetsbestånd inom område Region Stockholm. Fastigheterna representerar ett mycket stor kulturhistoriskt och samhällsekonomiskt värde samt levandegör vår historia.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90513600 Avlägsnande av slam, 90513700 Transport av slam, 90513900 Hantering av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen