See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsultförmedlingstjänster för PTS
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att PTS ska få en kompetens och pålitlig ramavtalspart (Konsultmäklare) för beställning av resurs- och uppdragskonsulter. Anbudsgivare förväntas ha ett stort och brett förmedlingsnätverk som med kort varsel kan få fram efterfrågad kompetens.
Intern identifierare: 23-30870
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79600000 Rekryteringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Konsultförmedling
Beskrivning: Upphandling av konsultförmedlingstjänster / konsultmäklare.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Fråga