400750-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Filipstad: Hemtjänst
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av servicetjänster.
Referensnummer: 1729
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98514000 Hemtjänst
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar serviceinsatserna inköp, tvätt, städ och matdistribution.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85312400 Annan omsorg än den som tillhandahålls av boendeinstitutioner, 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster, 98500000 Privata hushåll med anställd personal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen